Zajímavé odkazy

Zajímavé weby

 

 • Na co nezapomenout při zařizování interiéru.

  Anhydritové podlahy jsou vynikající i na podlahové vytápění, je proto potřeba si návrhy interiérů dobře promyslet ještě před nalitím směsi - zvážit, zda budete chtít podlahové vytápění. Podlahové topení je možné spustit po uplynutí jednoho týdne od dokončení podlahy.

  Protože má anhydrit i své slabé stránky, je potřeba dobře zvážit, do jaké místnosti jej použijete. Není vhodným materiálem pro vlhké prostředí. S vlhkostí se lze ale vypořádat chemickou úpravou a voděodolnou stěrkou. Anhydritové podlahy tedy nejsou příliš vhodné pro koupelny, sauny, velké závodní kuchyně, koupaliště ale i třeba garáže.

  Svoje návrhy interiérů ochraňte řádnou organizací prací. Nezapomeňte, že podlaha bude pochozí po 24-48 hodinách a nábytek lze nosit přibližně po 4-5 dnech. Dobu tuhnutí anhydritové podlahy také ovlivňuje tloušťka nanesené anhydritové směsi a její konkrétní typ.

  Pestrost barev anhydritu umožňuje šetřit peníze za podlahové krytiny, ale jestli je položit chcete, pak jsou vhodné přímo pod nášlapnou vrstvu jako je pod koberec, dlažbu, PVC, parkety a plovoucí podlahy.

  Dva dny od vylití tekutého potěru je potřebná ochrana před průvanem a přímým slunečním zářením. Závěrem další potěšující informace: anhydritové podlahy mají vysokou odolnost vůči nechtěné vlhkosti, škodlivým plísním a také dotěrným škůdcům. 

  Při vytváření vnitřní anhydritové podlahy je dobré zachovat teplotu +5°C až +30°C a při venkovní -5°C - +30°C. Po vylití podlahové směsi je velmi důležité místnost správným způsobem zabezpečit proti průvanu.

  Návrhy interiérů lze nechat zhotovit od bytového architekta, který pak může ještě celý projekt organizovat a dohlížet nad jeho realizací.

 •  

 

 
(c) 2008 MADAG s.r.o. Design: K-com